Czy wiesz co je Twój pupil?

Owady karmowe to niewątpliwie podstawa żywieniowa gekonów. W naturalnym biotopie gekony mają dostęp do nieograniczonej gamy owadów o zróżnicowanych wartościach odżywczych. W warunkach sztucznych (terraryjnych) trudno odtworzyć te bogate źródło, a gad jest zdany na mądrość opiekuna. Poniżej przedstawiamy wartości odżywcze najpopularniejszych owadów karmowych które są ogólnie dostępne.

Opis:

Karaczan turecki staje się jednym z najpopularniejszych owadów karmowych. Jest to jeden z najmniejszych karaczanów, jego wielkość nie przekracza 30mm. Dorosłe samce posiadają długie skrzydła, ciało w kolorze od jasnożółtego do ciemnopomarańczowego, natomiast u samic skrzydła są mocno zredukowane, a ciało przybiera kolor od ciemnoczerwonej do czarnej z brunatnoczerwonymi znaczeniami. Karaczan ten nie chodzi po powierzchniach gładkich oraz nie zakopuje się w podłożu. Doskonale mnoży się w dużym zagęszczeniu przez co można stosować mniejsze pojemniki hodowlane przy równoczesnej dużej ilości osobników.

Jeśli zamierzasz rozmnażać swoje gekony to kalkulatory genetyczne staną się nieocenioną pomocą. Za ich pomocą bez trudu dokonasz najlepszego doboru odmian oraz bezproblemowo ocenisz odmianę nowo wyklutych maluchów. Poniżej przedstawiamy najlepsze kalkulatory: